خانه » اخبار نهاد » زاهدان،میزبان بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی می‌شود

زاهدان،میزبان بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی می‌شود

زاهدان،میزبان بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی می‌شود

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت جنوب شرق کشور گفت: بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی از ۲۵بهمن لغایت ۲۷ بهمن ماه در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ، آیت الله عباسعلی سلیمانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی از ۲۵ بهمن به مدت ۳ روز در سالن اجلاس ولی امر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه این همایش در قالب کمیسیون کلامی، کمیسیون اجتماعی و کمیسیون بانوان برگزار می شود، افزود: کمیسیون کلامی گل این کمیسیون ها است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان یادآور شد: وجوب نبرد با تمامی کفار، استفاده بدون قید و شرط از خشونت، حکم به کفر تمامی سران کشورهای اسلامی و ملت های آنان از همه فرق، دارالکفر دانستن کشورهای اسلامی و اولویت جنگ با کفار نزدیک، محورهای کمیسون کلامی است.

سلیمانی تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی با محوریت سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در رفتار با مومنان، سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در رفتار با مخالفان، سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در حل منازعات داخلی، سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در تمدن سازی اسلامی و انحراف گروه های تکفیری از سیره اجتماعی، سیاسی پیامبر و کمیسیون بانوان با محوریت های نقش های اولیه( نقش مادری، نقش همسری، نقش تربیت فرزندان) نقش های ثانویه( زن و رسانه، زن و فعالیت های اجتماعی، رابطه اشتغال و فعالیت های زنان با تحکیم نظام خانواده، زن و سلامت جسمی و روانی، محدوده اختلاط روابط زن و مرد، جایگاه و نقش زن در اندیشه متفکران معاصر فریقین را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مسائل روز جهان اسلام از دیدگاه فرقین و مشترکات و بدگمانی های بین شیعه و سنی در این گردهمایی مطرح می شود، افزود: در این همایش علمای از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، کردستان، قم ، تهران، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، اردبیل، گلستان، آذربایجان شرقی و غربی مشارکت دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از مجموعه ۲۲۸ مقاله که به دبیرخانه این همایش رسیده ۷۱ مقاله پذیرفته شده که این تعداد مقاله از لحاظ کمی و کیفی رتبه بندی می شود.

سلیمانی با بیان اینکه نقطه مبهمی در بین علما و روحانیون شیعه و سنی وجود ندارد، گفت: حالت توهمی گذشته فی مابین شیعه و سنی وجود ندارد، شفاف سازی شده و مشترکات در این گردهمایی مطرح می شود.

وی افزود: منتخب مقاله ها در قالب کتاب به چاپ رسیده که بخش از کتاب ها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و برخی دیگر از کتاب ها به مراکز علمی ارسال می شود.

امام جمعه زاهدان گفت: حجت الاسلام موسوی قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سخنران ویژه آیین افتتاحیه همایش  علمی تحقیقی مذاهب اسلامی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super