خانه » معاونت نهادهای دینی » مدیریت امور روحانیون و مساجد » دیدار مردمی مدیران دستگاه های اجرایی شهر در مسجد حضرت حمزه اهل سنت در زاهدان برگزار گردید

دیدار مردمی مدیران دستگاه های اجرایی شهر در مسجد حضرت حمزه اهل سنت در زاهدان برگزار گردید

مولوی دهانی :  نزدیک به  ۶ هزار مسجد و ۱۴۰ مدرسه مطرح دینی ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ، مولوی عبدالغنی دهانی مدیریت امور روحانیون و مساجد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در جلسه دیدار مردمی و پرسش و پاسخ با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در مسجد حضرت حمزه اهل سنت بیان داشت: وحدت ملی در سایه دین شکل پیدا می کند.

وی افزود: امام خمینی رحمت الله علیه یک حکومت دینی را در ایران بنا نهاد که در سایه این حکومت مردمان آن دین و مذهب خودشان را یاد بگیرند و به خدا نزدیک شوند.

مولوی دهانی در ادامه گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مساجد و مراکز دینی در کشور افزایش داشته و نیز از لحاظ پیشرفت دینی، فکری و فرهنگی نسبت به دوران رژیم شاهنشاهی در اوج قرار داریم ، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان مدرسه دینی برای برادران اهل سنت نبود و طلاب مجبور بودند برای ادامه تحصیل به کشورهای هم جوار استان مراجعه کنند اما اکنون به غیر از مکتب خانه ها در این استان ۱۴۰ مدرسه مطرح دینی ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه نزدیک به  ۶ هزار مسجد ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد، افزود: این آمار مساجد نشان از علاقه و رشد فرهنگی و دینی مردم است.

دهانی با تاکید بر اینکه پیشرفت ایران در زمینه های مختلف به برکت نظام جمهوری اسلامی حاصل شده است، گفت: خداوند انقلاب اسلامی را به مردم  ایران ارزانی داشت لذا باید قدردان آن باشیم.

مدیریت امور روحانیون و مساجد نهاد : با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب ایران این است که مسئولان به مساجد می آیند و پاسخگوی مردم باشند، گفت: اگر مردم در برابر آمریکا نمی ایستادند فاتحه انقلاب را باید می خوانیدم.

وی پاسخگویی به مطالبات مردمی از وظیفه مسئولان اجرایی است، افزود: عدم پاسخگویی مسئولان اجرایی به مردم به معنای ناشکری و ناسپاسی به انقلاب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super