خانه » اخبار نهاد » بیانات ائمه جمعه اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در محکومیت فتنه اخیر

بیانات ائمه جمعه اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در محکومیت فتنه اخیر

پس از اقدامات نفرت انگیز و غیرانسانی عده ای محدود در شهرهای مختلف کشور و هتک حرمت به آرمان های انقلاب اسلامی با صحنه گردانی ضدانقلابیون داخلی ، خارجی ، منافقین کوردل و سلطنت طلبان منفور با حمایت های آشکارانه کشورهای غربی و رژیم کودک کش و نژادپرست صهیونیستی بار دیگر چهره فتنه گران رسواتر از قبل نمایان شد.

چهره های دروغین پس پرده و شعارهای فریبنده آنان امنیت و اموال مردم را نشانه گرفت و خسارات مادی ، معنوی و جانی ناگواری را به مردم شریف ایران اسلامی وارد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ، ائمه جمعه شاخص استان سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن این حرکات غیرانسانی خواستار برخورد قانونی و قاطع با ساختارشکنان و آشوبگران شدند.

بخشی از بیانات ائمه جمعه شاخص اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در خطبه های نماز جمعه :

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی شهرستان زاهدان: ضمن محکوم کردن تخریب اموال عمومی و ایجاد ناامنی تاکید نمودند مسئولین کشور صدای مردم را بشنوند و تلاش برای حل مشکلات مردم بنمایند و نیاز به توجه ویژه به فقرا و مستضعفین بشود و مردم خواستار تغییراتی در اقتصاد کشور هستند ، لذا من مردم را توصیه به آرامش و پیگیری حقوق از مراجع قانونی را دارم.

حافظ محمد علی شهنوازی امام جمعه مسجد توحیدیه شهرستان خاش: امنیت برای ما از نان شب مهمتر است و همه کسانی که دنبال ناامنی هستند ، سازمان دهی شده انگلیس و معاندین نظام می باشند ، لذا مردم باید هوشیار باشند گول آنها را نخورند و خراب کردن اموال عمومی مثل آتش زدن بانکها یک جنایت است و اینها محکوم هستند و باید با آنها برخورد شود.

مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه مسجد نور شهرستان سراوان: دولت در رفع تبعیض و اجرای عدالت باید به وعده های خود عمل نماید و وضعیت زندگی مردم را درک کند و نگذارد مردم در مشکل و فشار اقتصادی قرار بگیرند. برپایی تجمعات مسالمت آمیز و قانونی برای خواسته ها و حل مشکلات حق قانونی مردم است اما اغتشاش و هرج و مرج خارج از قانون و عرف و آسیب رساندن به اموال عمومی ، بیت المال و از بین بردن امنیت و آسایش خواسته دشمنان کشور و بد خواهان نظام می باشد.

مولوی محمد صدیق درازهی امام جمعه مسجد صدیق اکبر شهرستان سراوان: مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات اقتصادی بهترین روش که همان اقتصاد مقاومتی می باشد ترسیم نموده است ، مسئولین باید در اجرای آن تلاش نمایند و مرز یکی از این فرصت های اقتصاد مقاومتی است و مردم هم خواستار اجرای اقتصاد مقاومتی می باشند، مشکلات معیشتی مردم ، گرفتاری ها و معضل بیکاری ملت ایران را رنج می دهد و شایسته مردم فهیم ایران این نیست که برای خود ناامنی ایجاد نمایند و با کشتن هم وطنان خود جنایت بیافرینند، اگر عده ی این کار را در هفته گذشته انجام دادند از ملت ایران جدا هستند و فریب خورده سازمان منافقین و غرب می باشند ، لذا مردم عزیز ایران هوشیار باشند و به شایعات و فضای مجازی توجه نکنند.

مولوی عبدالحمید جهاندیده امام جمعه شهرستان سوران: ما از دولت جمهوری اسلامی امنیت و حل مشکل اقتصادی و معشیتی مردم را خواستاریم ، از مردم عزیز پیگیری این حقوق به صورت مسالمت آمیز و قانونی را خواستارم ، همه بد خواهان نظام بدانند که ملت ما از اغتشاش کردن و تخریب اموال بیت المال بیزار هستند و مردم فهیم ایران اسلامی شایسته بهترین اقتصاد و بهترین امنیت هستند.

مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه شهرستان مهرستان: وحدت و همبستگی همه مسئولین می تواند بهترین قدرتی برای رفع مشکلات اقتصادی می باشد و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با ایجاد تفرقه تلاش در تضعیف اقتصاد کشور هستند ، لذا من مردم را به وحدت و همبستگی و آرامش دعوت می کنم و اعتراضاتی که منجر به کشتن هموطنان عزیزمان و تخریب اموال عمومی باشد را محکوم می کنم.

مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه مسجد فاطمه الزهرا ایرانشهر: در کشور جمهوری اسلامی که بزرگترین منابع نفتی و گازی دنیا را دارد نباید فقر و گرانی باشد و از رئیس جمهور کشورمان می خواهیم با وحدت با قوای مقننه و قضاییه دنبال رفع مشکلات اقتصادی مردم باشند و به جوانان عزیزم توصیه می کنم گول شایعات فضای مجازی را نخورند و مطالبات قانونی و بر حق خودشان را از مسیر درست و صحیح پیگیری نمایند. اعتراضاتی که امنیت مردم را بر هم زند محکوم هست و جوانان ما دنبال اغتشاش و ناامنی نباشند.

مولوی شمس الحق دامنی امام جمعه مسجد محمد رسول الله شهرستان ایرانشهر:پیگیری مطالبات از مراجع قانونی می تواند نتیجه بدهد اما اعتراضهای غیر قانونی و تجمعات مغرزانه و آتش زدن بانکها و اموال بیت المال بجز شادی دشمنان و بد خواهان نظام چیز دیگری بدست نمی آید، مسئولین کشور برای رفع بیکاری و مشکلات معیشتی مردم تلاش نمایند.

مولوی عبدالله وحیدی فر امام جمعه شهرستان نیک شهر: ترامپ و ایادیش هیچ موقع دلسوز مردم ما نبوده و نیستند و حمایت اینها از اغتشاشگران معلوم می شود آنها بدنبال براندازی نظام و ناامن کردن کشور ما هستند ، لذا مردم باید هوشیار باشند و کاری نکنند که باعث شادی بدخواهان نظام باشد و با وحدت و همبستگی تلاش در اجرای اقتصاد مقاومتی باشند تا بیکاری و فقر از مملکت ما برچیده شود.

مولوی عبدالرحمن عارفی امام جمعه شهرستان نگور: از نیروی های سپاه پاسداران باید تشکر کرد که تلاش های فراوانی برای رفع بیکاری مردم داشته است، برپایی بیمارستان های صحرایی نشانه دغدغه مسئولین سپاه در اجرای منویات رهبری می باشد، از رئیس جمهور کشورمان می خواهیم با وحدت و همبستگی برای رفع بیکاری و مشکل معیشتی مردم تلاش نمایند و بی توجهی مسئولین سبب فقر و ضعف اقتصادی می باشد، از مردم می خواهم مطالبات خود را از مراجع قانونی پیگیری نمایند و از هر گونه اغتشاش و ناامنی پرهیز کنند.

مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه شهرستان چابهار: مواظب باشید تبلیغات افراد منافق در فضای مجازی شما را فریب ندهند، امروزه بعضی از همین فتنه گرها با اهانت به مقدسات اهل سنت مردم را با تلقین های خود ، وادار به تظاهرات می کنند، مردم ما ، با اعتراض هایی که باعث رنجش مقام معظم رهبری بشود همراه نیستند. من به دانشجویان و حوزویان توصیه می کنم قدردان این امنیتی که داریم باشیم و آن را حفظ کنید ضرورتاً مشکلاتی از قبیل گرانی وجود دارد ، اما مشکلات حل شدنی هستند و باید رفع بشوند .

مولوی عبدالمالک ملکی پور امام جمعه شهرستان کنارک: مسئولین کشور بویژه دولت نباید نسبت به فقر مردم بی توجه باشد، چون فقر سبب ناامنی و هرج و مرج در کشور بوجود می آورد، اگر عده ای در مشهد یا شهرهای دیگر تجمعاتی برپا کردن تا دولت صدای فقر آنها را بشنود عده ای از این تجمعات سوء استفاده کردن و از غرب و دشمنان نظام دستور گرفتند و باعث کشتن هموطنانمان شدند و اموال عمومی را تخریب کردند که ما همه این اغتشاشات را محکوم می کنیم.

مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد جامع حنفاء شهرستان خاش: ملت ما حقوق خود را از مجاری قانونی پیگیری می نمایند و این بهترین روش برای بدست آوردن حقوق است و از دولت می خواهیم اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا بنماید، استان ما بالاترین منابع معدنی را دارا است لذا با راهنمایی نمودن سرمایه گذاران می توان معضل بیکاری را در این استان از بین برد، مردم ما تظاهرات و تجمعات غیرقانونی و اقتشاشات مزدوران غرب را محکوم می نمایند.

مولوی محمد طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور شهرستان ایرانشهر: مردم ما در سال ۱۳۵۷ انقلاب کردند تا وضعیتشان از ظلم به عدالت مبدل گردد و در سایه اسلام و عدالت زندگی کنند و بهترین ها را که شایسته ایرانی هاست بدست بیاورند و این حق ملت ماست از دولت ها می خواهیم برای بدست آوردن این بهترین ها تلاش نماید و با تورم و گرانی مردم تاب و توان خود را از دست خواهند داد، مردم ما از گرانی برق و آب و مواد غذایی گلایه دارند و اعتراض و نگرانی های خود را از راه قانون پیگیری خواهند نمود و مردم ما هرگز بدنبال عوامل خارجی نخواهند رفت و کشور خود را با اغتشاش و آشوب ناامن نخواهند کرد چون مملکت خود را دوست دارند و همیشه در تمام صحنه ها حضور جدی داشتند و نمی گذارند عده ای اغتشاش گر باعث ناامنی کشورشان بشوند.

مولوی عبدالبصیر عیسی زهی امام جمعه مسجد نورالعین شهرستان زاهدان :مردم عزیز ما نباید به شایعات فضای مجازی که از سوی غرب هدایت می شود اعتماد کنند و کشور خوب عزیز خود را ناامن کنند، ناامنی و فقر اقتصادی آرزوی دیرینه آمریکا و آیادیش است که جنگ و فتنه را مثل سوریه و عراق به کشور ما بکشانند و اسراییل را در امنیت نگه دارند، در کشور ما براثر تحریم ها و گاهاً بر اثر مدیریت های بد مشکلات هست اما مشکلات را باید با وحدت و همفکری حل نمود نه با اغتشاش و ناامنی و سلب آسایش مردم، و از مسئولین قضایی می خواهیم با کسانیکه دراین قضایا شریک بودند و جنایت کردند برخورد شدید نمایند.

مولوی عبدالاحد ملازهی امام جمعه مسجد جامع انزاء سرباز: اغتشاش و از بین بردن اموال بیت المال سبب خشنودی اسرائیل است و حمایت ترامپ و بعضی از ایادی او نشانه این است که میخواهند کشور ما را ناامن کنند و مردم ما باید هوشیارباشند که آمریکا دوست ما نیست ، دولت آقای روحانی با تیم اقتصادی خودش تلاش کند فقر را از مملکتی که از لحاظ منابع و ثروت غنی است از بین ببرد و جلوی فساد و اختلاس را بگیرد.

سید محمد علی قریشی امام جمعه شهرستان فنوج : دولت با ارزانی می تواند دل مردم را شاد کند ، و تورم و گرانی سبب شده مردم فریاد بزنند و اعتراض کنند ، نباید کار به اینجا برسد باید یک فکری برای مشکل معیشتی مردم کرد، ترامپ و غرب می خواهند ناامنی و اغتشاش در کشور باشد و آسایش مردم سلب شود تا مردم از نظام فاصله بگیرند ، اما مردم بصیر ما در ۹ دی ماه و بعد از آن با اعلام حمایت از نظام و ولی فقیه به همه بدخواهان نشان دادند که با وجود مشکلات به رهبر و انقلاب وفا دارند.

مولوی مراد پیام امام جمعه مسجد جامع دهستان سیب : اغتشاش و هنجارشکنی از نظر ما محکوم است و دستگاه قضایی با کسانیکه اموال عمومی و قاتلان برخورد جدی داشته باشد و مردم باید خواسته ها و مطالبات خود را با مجوز قانونی و مجاری قانون پیگیری نمایند ، امنیت ما با هزینه گزافی بدست آمده و هزاران شهید تقدیم این خاک ومیهن نمودیم ، باید هوشیار باشیم و نگذاریم بدخواهان نظام ما به اهداف شوم خودبرسند.

مولوی دهانی مدیر اموروحانیون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در جمع نمازگزاران مسجد جامع محمدی شهرستان زاهدان : در هیچ جای دنیا رسم نیست که با مطالبه حقوق خود اموال عمومی و بیت المال تخریب شود ، متاسفانه جمعی با هدایت سازمانهای معاند نظام و رسانه های دشمن انقلاب مثل بی بی سی تلاش کردند کشور را ناامن کنند به بهانه اعتراض به فقر و مشکلات اقتصادی تعدادی ازهموطنانمان را وحشیانه کشتند و خسارتهای زیادی به مملکت ما زدند و باعث شادی بدخواهان نظام و سلطنت طلبان شدند ؛ اما مردم فهیم و بصیر جمهوری اسلامی نگذاشتند که ترامپ و مرتجعین منطقه به اهداف شوم خود برسند ؛ با حمایت خود از نظام و رهبری عزیز همه بدخواهان را مایوس کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super