خانه » اخبار نهاد » همایش زن بلوچ بانوی مهر و صبر در زاهدان برگزار شد

همایش زن بلوچ بانوی مهر و صبر در زاهدان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ، در این همایش حضرت آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل میدهند ،گفت : زنان امروز با خلاقیت ونوآوری وبااستفاده از توانمندیهایی که از نیاکان به آنان رسیده است وارد چرخه اقتصاد کشور شده اند.
طباطبایی دبیر همایش زن بلوچ، بانوی مهر وصبر هم گفت : به دبیر خانه این همایش ۵۰ مقاله با موضوعات مختلف رسیده است،که از این تعداد، سه مقاله بعنوان برتر انتخاب شده اند.

جانشین اداره کل امور زنان وخانواده ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور با بیان این مطلب در همایش زن بلوچ، بانوی مهر وصبر در زاهدان،گفت: سوزن دوزی وحصیربافی وسفالینه های گلپورگان بخشی از زیباییهای هنر زنان بلوچ است که با کمترین امکانات واز دل طبیعت و زندگی آنان تولید شده است.
خانم پوریامین با اشاره به آمار بالای جمعیت جوان بانوان سیستان و بلوچستان افزود:این قشر مهم از جامعه باید بیشتر از این در اقتصاد،فرهنگ و مدیریت جامعه و خانواده نقش داشته باشد.
وی گفت : اگر چه مشکلات مختلفی همچون ازدواج در سنین پایین،چندهمسری و ترک تحصیل سرراه زنان بلوچ ما وجود دارد،اما آنان از درون این مشکلات توانسته اند با صبوری، کانون خانواده را گرم و مستحکم نگهدارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super