خانه » اخبار نهاد » سومین نشست سالانه اصحاب رسانه با نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان

سومین نشست سالانه اصحاب رسانه با نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان : وجود رهبری معزز انقلاب و مردم شریف، نجیب و با بصیرت به عنوان نکات مثبت ایران اسلامی بحساب می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ،حضرت آیت الله سلیمانی در سومین نشست صمیمی سالانه با مدیران و اصحاب رسانه ی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: استکبار تلاش دارد با تشدید تحریم در بدنه جامعه نارضایتی به وجود آورد و فتنه ۸۸ به مساله جنگ نرم به معنای واقعی کلمه کمک کرد.
ایشان تاکید کردند : با وجود اینکه شالوده فتنه ۸۸ ریشه کن شد اما در بدنه جامعه هنوز آثار آن را می بینیم به طوری که ابراهیم یزدی (دبیرکل نهضت آزادی سابق) در کنگره آمریکا اعلام کرد راه براندازی ایران جنبش سبز است همان جنبشی که امروز آثار آن در کوچه و بازار قابل مشاهده است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اوایل آغاز بکار دولت نهم ، در ملاقاتی که ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب داشتند ایشان بر بالا نبردن توقعات مردم در تریبون های نمازجمعه تاکید کردند زیرا نظرشان این بود که نتیجه این اقدام ، افزایش نارضایتی ها در جامعه خواهد بود.
آیت الله سلیمانی ادامه داد: رئیس دولت نهم نیز عصر همان روز در نشست با ائمه جمعه شروع کرد به مانور دادن از قدرت و افزایش مطالبات، در شرایطی که اقشار مختلف جامعه از وضعیت قیمت نفت، خزانه و خیلی از مسائل دیگر خبر نداشتند.
نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: دولت وقتی سبب افزایش توقعات مردم شد باید بتواند این توقعات را پاسخگو باشد در صورتی که در مملکت قاعده بازی را نه بازنده و نه برنده در انتخابات ۸۸ نفهمیدند به طوری که برنده با حضور در فلان خیابان عربده برندگی سرداد و بازنده نیز در جای دیگر فریاد خشم از بازندگی کشید.
  آیت الله سلیمانی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب در همان زمان آقای بازنده در انتخابات را فراخوانده و خطاب به وی اظهارداشتند که جنس شما از جنس اغتشاش نیست، مواظب باشید از شما برای اغتشاش استفاده نکنند. تبعات نادانی بازنده و برنده بازی انتخابات را باید امروز تحمل کنیم چرا که محل سردادن شعار اقتصادی در دانشگاه نیست و پشت تجمعات اخیر در دانشگاه تهران جریانات سیاسی پنهان است و احزاب و تشکل های سیاسی می خواهند از این موقعیت سوء استفاده کنند.
آیت الله سلیمانی افزود: شهردار تهران گزارش داد در جریان فتنه سال ۸۸، پنج هزار میلیارد ریال (۵۰۰ میلیارد تومان) به سرمایه عمومی کشور خسارت وارد شد. وی افزود: سوء مدیریت سبب می شود وقتی یک شوخی در رابطه با لهجه قومی صورت می گیرد در پنج استان به خاطر احساس تحقیر نسبت به زبانشان، اغتشاش به وجود آید.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت جنوب شرق کشور در پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی یکی از خبرنگاران مبنی بر مقایسه اقداماتی که در استان خوزستان و سیستان صورت گرفته است، تصریح کرد: خسارات وارده به پنج استان مهم اقتصادی کشور به ویژه خوزستان در هشت سال جنگ نابرابر تحمیلی را نباید فراموش کنیم بطوریکه به گفته معاون کمیسیون اقتصادی مجلس اسبق، بازسازی این پنج استان ۷۰ سال زمان نیاز دارد به همین سبب مقایسه اقدامات انجام شده در آن استانها با استانی دیگر، شایسته و مناسب نیست.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در برخی از زمینه ها جمهوری اسلامی امروز اگر سرآمد نباشد اما در رتبه های دوم و سوم جهان قرار دارد و به نظر می رسد مدیران متولی کار اقتصادی در کشور باید یک تحول فکری بنیادی در خودشان به وجود آورند.
ایشان در ادامه افزود: نقص ما نبود اتاق فکر است و باید از مغزهای اقتصادی کشور استفاده شود و نتیجه استفاده نکردن از مغزهای اقتصادی این است که در این عرصه روز به روز شاهد مشکلات هستیم و تا کنون در این زمینه از دولت معجزه ای ندیده ایم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: وجود رهبری معزز انقلاب و مردم شریف، نجیب و با بصیرت به عنوان نکات مثبت ایران اسلامی بحساب می آید.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: به برکت انقلاب اسلامی شکوفایی اندیشه در جامعه شکل گرفته و به سرمایه ای برای تحول در داخل کشور و کل جهان اسلام تبدیل شده و امروز شاهد شکستن ابهت پوشالی قدرت های استکباری جهان هستیم.
امام جمعه زاهدان افزود: اسلام ایرانی به برکت اندیشه های امام راحل (ره) اسلام تمام رخ در جهان قد علم کرده و در مقابل طاغوتیان ایستادگی می کند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت گفت: با توجه به نیاز استان به اتاق فکر، پیشنهاد شکل گیری این اتاق حتما باید انجام شود.
 مدیران اصحاب رسانه و مطبوعات استان  نیز در این نشست با تقدیر از همکاری خوب نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و دفتر امام جمعه زاهدان با رسانه ها از آیت الله سلیمانی خواستند فعالان رسانه ای را بیش از گذشته در انجام رسالت خود که همان بیان مشکلات مردم و انتقال آن به مسئولان است یاری رسانند .
یکی از مدیران رسانه ها در این نشست تشکیل اتاق فکر رسانه استان را خواستار شد که آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این نشست حضور داشت، تاکید نمودند ، اقدامات لازم در زمینه تشکیل اتاق فکر انجام شود.

مهدی اربابی مدیر ارتباطات نهاد در ابتدای نشست هدف از برگزاری نشست سالانه مدیران اصحاب رسانه و مطبوعات با نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان را ایجاد فضای صمیمی برای تبادل نظر، بیان دیدگاه و موضوعاتی که در سطح استان دغدغه اصحاب رسانه می باشد ، اعلام نمود .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super